Yazılım

Başlangıç Programları Nasıl Kapatılır

  • Bilgisayara kurduğunuz her program ve oyun bilgisayar hızınızı ve açılış hızını biraz daha yavaşlamasına sebep olur. Bunun nedeni bu kurulan programların kendini başlarken otomatik olarak çalıştırmasıdır. Bunun önüne geçmek için bilgisayarınızın başlangıç programlarının kullanmadığınız programları devre dışı bırakmalısınız.

Windows’un Bütün İşletim Sistemlerinde Başlangıç Programlarını Devre Dışı Bırakma

  • Güvenlik duvarı ve antivirüs yazılımı gibi bazı programların Windows ile başlamasını sağlamak mantıklıdır. Fakat, çoğu program için, önyükleme sırasında başlatmak sadece ve sadece fazla RAM harcar ve başlangıç hızınızı yavaşlatır. Aşağıdaki sırayla takip ederek başlangıç programları devre dışı bırakabilirsiniz.

1 – Başlangıç da açılan programları devre dışı bırakmak için başlat menüsünü açın ve Arama kutusuna msconfig yazın. Msconfig üzerine tıklayın veya Enter tuşuna basın.

2 – Sistem Yapılandırması ana pencerede bulunan başlangıç ​​sekmesini tıklayın. Tüm başlangıç ​​programlarının listesi ve her birinin yanında kutucuk bulunur. Burada bulunan gereksiz programların yanındaki tik işaretini kaldırın ve tamam tuşuna basın.

3 – Değişikliklerin kaydedilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızın gerekeceğini bildiren bir iletişim kutusu ekranınıza gelir. Bilgisayarınızı hemen yeniden başlatmak için Yeniden Başlat’a tıklayın. Artık açılışta gereksiz programlar başlamayacak.

Windows 8, 8.1 ve 10 da, başlangıç ​​programlarını devre dışı bırakmak daha kolay.

  • Görev Çubuğuna sağ tıklayarak veya CTRL + ALT + DELETE kısa yol tuşunu kullanarak, Görev Yöneticisini açın. Görev yöneticisinde Başlangıç sekmesine tıklayarak devre dışı bırakmak istediğiniz programları seçin ve sağ alttaki devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close